Relacja z akcji „Kolorowe miasto” 22 marca

Uczestniki akcji KOLOROWE MIASTO22 marca odbyła się akcja KOLOROWE MIASTO, celem której było przywitanie wiosny. Akcja odbyła się na deptaku zielonogórskim i spotkała się z ogromnym zainteresowaniem!

Pogoda nam sprzyjała. Słońce równo w południe przebiło się zza chmur i dotknęło promieniami mieszkańców Zielonej Góry, którzy razem z Fundacja LYADA przyszli przywitać wiosnę. W ten jeden dzień zielonogórski deptak stał się miejscem, gdzie zielonogórzanie mogli miło spędzić sobotni poranek. Najpierw rodziny z dziećmi przechodziły przez specjalną bramę i otrzymywały papierowe kwiatuszki. Potem można było zasadzić w specjalnie ozdobionej doniczce żywą roślinkę, aby zabrać do domu odrobinkę wiosny a przede wszystkim miłe wspomnienia. Spragnieni kolorów doskonale bawili się przy stoisku z chustą animacyjną, która mieniła się kolorami tęczy.

Ci, którzy zatęsknili za starym zwyczajem topienia Marzanny, mogli własnoręcznie wykonać Panie Wiosenki. I chociaż w pobliżu Bachusa rzeczki nigdzie nie było, swoje smutki można było utopić w symbolicznym wiaderku, aby z werwą wkroczyć w nową porę roku. Zielonogórzanie spacerowali, oglądali pokazy zespołów tanecznych a nawet sami pląsali w rytm skocznej muzyki. Swój wkład w upiększanie miasta miały nawet najmłodsze dzieci, które za pomocą kredy tworzyły prawdziwe chodnikowe dzieła sztuki. Osłodą imprezy niewątpliwie okazał się węgierski placek, po który chętnie sięgali i mali i duzi. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, bo ciasto było równie barwne jak cała akcja Kolorowe miasto.

Jako organizatorów, cieszy nas fakt, że w akcję włączyło się tak wiele instytucji, organizacji i firm, które udowodniły, że Zielona Góra może tętnić życiem. Warto pamiętać, że to właśnie mieszkańcy mieszkańcom przygotowali piękne powitanie wiosny, dlatego jako główny organizator Fundacja LYADA dziękuje wszystkim partnerom, wśród których znaleźli się:
– Akademia Przyszłości
– Studio Tańca The Motion
– Centrum Ogrodnicze Wilkanowo
– Lili – My Little Princess
– Teatr Lubuski
– DJ Kojot Emil
– Zielonogórski Klub Mam i Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze
– Twoja Czekoladka
– Ania Zielińska Fotografia
– Family Cafe
– Life&Coaching Dorota Leligdowicz
Dobry Pomysł
– Kurtosze – Pyszne Ciasta Kominowe
– Fundacja Innowacyjny Klub Rodzica
– Impresje strefa urody
– Szkoła Breakdance Tabasco Break Rebels
– Bea – Studio Zieleni

Więcej zdjęć można zobaczyć u nas w galerii.