Co mogę, jako rodzic, wiedzieć o szkole, przedszkolu, żłobku?

comogejakorodzicplakatAby rodzice mogli aktywnie i świadomie uczestniczyć w życiu szkoły muszą mieć wiedzę o tym, jak ta szkoła funkcjonuje.
Czy działalność szkoły jest jawna? Mówiąc krótko: tak, rodzice mają prawo pytać dyrektora o interesujące ich informacje, a dyrektor ma obowiązek udzielać informacji. Także dyrektor szkoły niepublicznej.

Spotkanie jest skierowane do rodziców, którzy chcieliby uczestniczyć w życiu szkoły i dowiedzieć się, jak uzyskać informacje o działalności placówki. Powiemy także o tym, w jakim terminie dyrektor ma obowiązek udzielić nam informacji oraz co robić, gdy nie uzyskaliśmy danych, o które się zwróciliśmy.

Prowadzący: Bartosz Wilk – członek stowarzyszenia Sieć Obywatelska – Watchdog Polska, współpracownik Pozarządowego Centrum Dostępu do Informacji Publicznej – programu Stowarzyszenia, w ramach którego prowadzone jest poradnictwo prawne w sprawach z zakresu dostępu do informacji publicznej; autor cyklu publikacji o dostępie do informacji publicznej w szkołach, które ukazały się w branżowym miesięczniku „Szkoła. Czasopismo Dyrektora”
I Szymon Osowski, prezes Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska

Spotkanie odbędzie się w Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Marii Montessori (ul. Trasa Północna 15 / wjazd od ul. Zamoyskiego) w poniedziałek 26 października w godz. 17:00-18:30

Wstęp bezpłatny, prosimy o potwierdzenie udziału mailowo: [email protected] lub telefonicznie: 787-918-726

Zapraszamy!