Działamy już 3 lata!

3 lata Fundacji LyadaKojarzycie pomalowane schody do amfiteatru? Albo wielkie słońce na asfaltowym boisku na os. Łużyckim? To sprawka Fundacji Lyada. Bawiliście się podczas akcji Kolorowe Miasto na deptaku? Sadziliście kwiatki na zielonogórskich skwerach? A może poznawaliście miasto w jednej z gier miejskich? Za tym też stoi Fundacja LYADA. 🙂 A może wasze dzieci robiły mozaiki na warsztatach, a wy poznawaliście tajniki stolarki czy naturalnych kosmetyków na zajęciach dla dorosłych? To też dzięki Fundacji Lyada!

W ciągu trzech lat istnienia Fundacja zorganizowała kilkadziesiąt jednodniowych wydarzeń, przeprowadziła kilkanaście długoterminowych projektów (warsztaty, zajęcia, konferencje), brała czynny udział w pięciu wielkich imprezach charytatywnych, w tym akcji zbierania darów dla mieszkańców Ukrainy. Były imprezy kameralne, akcje terenowe i wielkie plenerowe wydarzenia. Było malowanie ciążowych brzuchów, ale i poznawanie tajników nowych technologii i spotkania szkoleniowe dla organizacji pozarządowych.

W tych wszystkich wydarzeniach wzięło udział kilkanaście tysięcy osób. A wszystko za sprawą piątki kobiet, które potrafią zarazić swym entuzjazmem innych, dzięki czemu zyskały już grono sprawdzonych przyjaciół.
Bez pomocy innych nie dałybyśmy rady. Nie mamy swojej siedziby, i w sumie nie mamy na nią czasu. Czasem kłopotem jest przestawianie i przewożenie kartonów z „dobytkiem” ze strychu jednej z nas do piwnicy czy garażu innej, ale już się przyzwyczaiłyśmy 🙂

20 stycznia mija 3 lata od rejestracji Fundacji w KRS. Świętujcie z nami! Codziennie będziemy przypominać Wam akcje i projekty, realizowane przez Fundację LYADA. opowiemy o członkach załogi, zdradzimy nasze plany. Bądźcie z nami! 🙂