Kulturka Podwórka – tymczasowe place zabaw

Kulturka PodwórkaIm więcej miejsc przyjaznych dzieciom, tym bardziej lubiane miasto, tym więcej spacerowiczów, uśmiechniętych buzi i radości. W Zielonej Górze cały czas brakuje nam miejsc, w których dzieci mogłyby się swobodnie bawić, wykazać kreatywnością. Przygotowane przez dorosłych place zabaw często nie spełniają ich potrzeb, bo dyktują określone zachowania i zabawy, a przez to są… nudne.

Ponadto elementy zabawowe czy inspirujące do zabawy powinny znaleźć się na podwórkach, pod blokami, przy instytucjach publicznych.

Tereny te często są zapomniane, nikt z nich nie korzysta. I właśnie na tych zaniedbanych skwerach czy podwórkach chcemy zbudować tymczasowe place zabaw. Miejskie nieużytki na jeden dzień staną się przestrzenią przyjazną dzieciom. To będzie nie tylko okazja do świetnej zabawy, ale też wykazania się kreatywnością, bo plac zabaw zbudujemy wspólnie z Wami. Każdy będzie inny i chociaż każdy z nich będzie „działał” tylko przez jeden dzień, pokażemy że dzięki działaniom artystycznym i kreatywnym można zmienić przestrzeń na korzyść tak, by służyła zabawie i rekreacji.

Dzieci będą mogły same wykreować przestrzeń, w jakiej chciałyby się bawić, stworzyć elementy zabawowe, na które nie trzeba wielu środków, a mogą dostarczyć wiele radości.

Powstaną cztery takie place zabaw. Szukamy miejsc, gdzie byłyby one najbardziej potrzebne. Mamy kilka typów, ale liczymy na Wasze głosy i propozycje. Zgłaszajcie podwórza, skwery, zaniedbane nieużytki, gdzie można by było fajnie się pobawić wspólnie.