Mamo, tato! Idziemy na spacer!

Mamo, tato! Idziemy na spacer!Jak najlepiej poznać miasto? Spacerując po nim! Chcemy zachęcić zielonogórskie, i nie tylko, rodziny do wspólnych spacerów po naszym mieście. A że dzieci są najlepszymi obserwatorami, najbardziej dociekliwymi poszukiwaczami perełek w przestrzeni miejskiej, to właśnie najmłodsi będą naszymi przewodnikami. W ten sposób i dzieci i dorośli poznają lepiej Zieloną Górę.

Zaczynamy od warsztatów architektonicznych, podczas których wybierzemy najważniejsze czy też najciekawsze, albo i najbardziej ulubione miejsca w Zielonej Górze. Popracujemy z mapą i wytyczymy szlak naszego spaceru po mieście.

Spacer ten niekoniecznie będzie przebiegał utartymi szlakami turystycznymi. W dodatku uczestnicy będą mieli za zadanie zrobić jak najwięcej najciekawszych zdjęć Zielonej Góry. W ten sposób dowiemy się, jak najmłodsi mieszkańcy postrzegają swoje miasto, na co zwracają uwagę. Zwieńczeniem pracy będzie wystawa zdjęć.

Gdy już sprowokujemy Was do spacerów po mieście, będziemy chcieli sprawdzić, czy rzeczywiście to miasto poznaliście. I to w nietypowy sposób – w grze terenowej, podczas której w różnych miejscach będą na uczestników czekać kolejne zadania związane oczywiście z Zieloną Górą. Będą nagrody!

Podczas wszystkich tych spotkań i wspólnych zabaw będziemy też wypytywać Was o ulubione miejsca w Zielonej Górze, przyjazne rodzinom, dzieciom. Gdzie chodzicie na spacery, gdzie spędzacie wspólnie wolne popołudnie, gdzie są ulubione place zabaw, miejsca przechadzek, wycieczek rowerowych czy leniuchowania. Nietypowe wskazania jak najbardziej mile widziane. Na podstawie tych informacji przygotujemy elektroniczną mapę Zielonej Góry – mini przewodnik po mieście z zaznaczonymi miejscami, w które warto się wybrać.

Projekt współfinansowany ze środków miasta Zielona Góra