Załoga

Zarząd Fundacji Lyada

 

Irina BrovkoIrina Brovko

Prezes zarządu fundacji Lyada.
Kierunek: projekty dla dzieci, wystawy, festiwale.

Organizator i koordynator projektów kulturalnych. Autor edukacyjnych materiałów dla dzieci w wieku 3-8 lat (w języku angielskim i w języku rosyjskim). Inżynier z techniki laserowej i optoelektronicznej. Prowadzi własną firmę z organizacji imprez tematycznych. Organizator wystaw prac dziecięcych, zdjęciowych oraz ilustracji książek dziecięcych. Animator kultury.

W wolnym czasie lubi podróżować z rodziną, aktywnie spędzać czas. Zwolennik zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej.

 

Beata TokarzBeata Tokarz

Wiceprezes zarządu fundacji Lyada.
Kierunek: miasto, upiększenie miasta, place zabaw, ogrody.

Beata Tokarz – dziennikarka, ogrodniczka, projektantka terenów zieleni. Przez kilkanaście lat pracowała w lokalnych mediach, najdłużej, bo aż dekadę, w zielonogórskim oddziale „Gazety Wyborczej”. Zajmowała się różnymi tematami, ale przede wszystkim interesowała się jakością przestrzeni publicznej, estetyką miasta z zielenią na czele oraz działaniami społecznymi.

Od ponad roku prowadzi firmę ogrodniczą “Bea –studio zieleni”, projektuje, sadzi, pielęgnuje. Dodatkowo prowadzi zajęcia edukacyjne o miejskiej przestrzeni dla dzieci, uczy jak na nią patrzeć, jak ją zmieniać, ale też jak sadzić rośliny, jak zakładać własne warzywniaki, jak upiększać swoje najbliższe otoczenie. Jak twierdzi, stara się na każdym kroku tworzyć miejsca przyjazne ludziom w każdym wieku, o różnych potrzebach.

I tym też będzie się zajmować w Fundacji. Spodziewajcie się zielonych akcji, warsztatów, spotkań, dyskusji, wspólnego sadzenia i siania. A wszystko w klimacie zabawy, wzajemnego zrozumienia i lekkiego szaleństwa w zmienianiu świata na lepszy, bardziej kolorowy, przyjazny.

Maja KimnesMaja Kimnes

Członek zarządu fundacji Lyada.
Kierunek: rodzina, mama, dzieci, warsztaty dla rodzin.

Na co dzień pracuje w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze, gdzie m.in. koordynuje działania Klubu Mam. Absolwentka Uniwersytetu Zielonogórskiego, kierunek filologia polska. Skończyła studia podyplomowe: Komunikacja i Kreowanie Wizerunku Przedsiębiorstwa oraz Mechanizmy Funkcjonowania Strefy Euro. Potrafi działać, planować , organizować i czuje się w tym jak ryba w wodzie. Do aktywności motywuje ją syn Bartuś, dzięki któremu odkryła radość macierzyństwa. Chciałaby dzielić się swoją radością z innymi matkami, dlatego będzie zajmować się działaniami skierowanymi na rodzinę, kobiety-matki oraz najmłodsze dzieci.

W wolnych chwilach uwielbia czytać, zaszyta pod kocem z lampką białego wina. Przyjemność sprawiają jej także gry planszowe, w które namiętnie gra ze swoim synkiem.

 

Edyta WieczorekEdyta Wieczorek

Członek zarządu fundacji Lyada.
Kierunek: rodzina, dzieci, warsztaty rękodzielnicze dla dzieci

Zawodowo nauczycielka kształcenia zintegrowanego w Szkole Podstawowej nr 17 w Zielonej Górze. Prywatnie szczęśliwa żona i mama.

Absolwentka Uniwersytetu Zielonogórskiego. Skończyła magisterskie studia pedagogiczne na kierunku Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Terapia Pedagogiczna. Lubi organizować dzieciom kreatywne zajęcia plastyczne, gdyż czerpie mnóstwo inspiracji z ich, niczym nieograniczonej, wyobraźni.

Uwielbia: czytać przed snem, być z rodziną, jeść desery, mieć porządek. Nienawidzi: egoizmu, cwaniactwa, gotowania.

Raczkująca blogerka http://edziowo-dzieciowo.blogspot.com/
Administratorka facebookowej grupy o wydarzeniach w Zielonej Górze – Co? Gdzie? Kiedy? Zielona Góra

 

Zespół Fundacji Lyada

Agnieszka Mikołajska

Koordynator TechKlubu

Pasjonat nauki. Z wykształcenia mgr inż. Zarządzania i Inżynierii Produkcji, zawodowo Specjalista ds. projektów, z zamiłowania Coach, Trener, aktualnie studiuje Psychologię Zarządzania. Aktywny uczestnik eventów z dziedziny samorozwoju i edukacji takich jak TEDx oraz ToastMasters. Członek Fundacji LYADA, koordynator TechKlub-u Zielona Góra, inicjator projektu COOLturalna Zielona Góra w ramach działań fundacji. Pasja to ludzie i ich historie, które pomagają zrozumieć mechanizm wpływu różnych sytuacji na kształtowanie się osobowości człowieka. Wierzę, że nic nie dzieje się przypadkiem, a w życiu trzeba czerpać z każdej okazji. Życie to wędrówka w poszukiwaniu własnego miejsca. Motto: „W życiu masz tyle na ile się odważysz”.

 

Anja ZielińskaAnna Zielińska

Kierunek: fotografia, warsztaty fotograficzne, wystawy.

Anna Zielińska – fotograf. Absolwentka historii w Wyższej Szkole Pedagogicznej, a także szkół podyplomowych – finansów, grafiki i fotografii. Pracownica korporacji z artystyczną duszą. Obecnie prowadzi własną firmę fotograficzną (http://www.anjazielinska.com), specjalizuje się w fotografii portretowej, ślubnej oraz retuszu.

Połyka książki w całości popijając litrami kawy. Członek Zielonogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. Uwielbia ludzi, stare fotografie i nowe wyzwania.

 

Dagmara PogorzelsakDagmara Pogorzelska

Animatorka, koordynatorka projektów turystycznych, autorka programu warsztatów krajoznawczych dla dzieci, pilot wycieczek, absolwentka Turystyki i Rekreacji.

Prowadząca warsztatów krajoznawczych dla dzieci na zlecenie ZwalczNude.pl (Warszawa). W Zielonej Górze studiuje na kierunku Pedagogika ze specjalnością Animacja Kultury. W minione wakacje pracowała jako animator w projekcie „Strefa Przyjazna Dzieciom” – 2013. Rozpoczęła Podyplomowe Studia Pedagogiczne nadające kwalifikacje pedagogiczne w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu

Pracę z dziećmi traktuję jako swoją misję i powołanie, które przynosi wiele radości dzieci, a jej satysfacji z pracy.

Swój wolny czas lubi przeznaczać na wolontariat i pomagać innym. W Zielonej Górze podjęłą się dołączenia do oddziału regionalnego AKADEMII PRZYSZŁOŚCI, w której od 2013 roku jest liderem kolegium w SP15 i tutorem.

 

Monika SuderMonika Suder

Kierunek: energetyka, media, literatura, działania społeczne i ludzie

– dziennikarka, autorka, energetyczka i miłośniczka ekologii. Przez kilka lat pracowała w lubuskich mediach – Radiu Zielona Góra, Radiu Eska i Regionalnej Telewizji Lubuskiej. Obecnie zaangażowana w działania związane z energetyką odnawialną oraz ochroną środowiska. Na swoim koncie ma pracę zarówno w organizacjach pozarządowych, jak i na uczelni. W wolnych chwilach pisze opowiadania i kryminały. Jej pasją jest literatura, energetyka i sport, a miłością kotka o imieniu Pianka. Prowadzi blog literacki www.monikasuder.blog.pl, a w wolnej chwili podróżuje, gotuje i biega.

 

 

sesja wizerunkowaTomasz Janiak

Coach, trener grupowy. Specjalizuje się w budowaniu relacji w obszarach takich jak: biznes, negocjacje i komunikacja międzynarodowa. Absolwent UZ, UW oraz WSB w Poznaniu, a także szkół coachingu: International Coach Federation oraz Noble Manhattan Coaching. Członek Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych.

Prywatnie pasjonat psychologii, perkusista i wspinacz. 🙂

 

 

 

 

Maciej Mazur

Kierunek: miasto, kultura, ludzie

Trener personalny, działacz społeczny. Wykształcenie w zakresie doradztwa organizacyjnego i ekonomii. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Zielonogórskiego. Sympatyk bohem i alternatyw lokalno-globalnych.

Obecnie, wraz z grupą osób zorientowanych na rozwój form i sposobów ekspresji, wyraz oraz otwartość w komunikacji, tworzy Stowarzyszenie DIALOG.

Prywatnie skupia się na nieustannym odkrywaniu kolejnych kamieni na ziemskim, i nie tylko, podwórku. W kieszeni nosi zarówno zachodni, jak i wschodni pył, wspierający świadomość w rozwoju osobistym. Lubi sport niekonkurencyjny, zdrowe jedzenie, szycie ubrań, występowanie w spektaklach teatralnych, czytanie książek, pisanie, słuchanie muzyki- głównie dźwięków otoczenia.