Galeria projektów dla dzieci

Jesienne Dekoracje - Kreatywny Poranek

Ostatnie spotknie z cyklu Kreatywny Poranek miało miejsce pierwszego dnia jesieni. Z tej okazji stworzyliśmy piękne jesienne wieńce na drzwi naszych pokoi. Dzięki takiej ozdobie nawet deszczowe dni stają się kolorowe.

46 Photos

Dzieci dzieciom - Kreatywny Poranek

2 sierpnia odbył się Kreatywny poranek w trybie wakacyjnym pod hasłem: Dzieci dzieciom. Zajęcia prowadzą same dzieci na dowolnie wybrane przez siebie tematy. Pierwsze zajęcia prowadziła Marianna (9 lat). Uczestnicy stworzyli laurki dla babć, tatusiów i przyjaciół.

24 Photos

Wakacje - Kreatywny Poranek

Pierwszego dnia po zakończeniu roku szkolnego na zajęciach z cyklu Kreatywny Poranek przygotowywaliśmy się do wakacji. Wakacje to czas podróży, tych małych i tych dużych. A z każdej podróży dzieci przywożą pamiątki, raz małe raz duże. Aby było łatwo je przechowywać i odnaleźć w "czeluściach" dziecięcego pokoju stworzyliśmy piękne, kolorowe pudełka na wakacyjne skarby.

51 Photos

Grattografia - Akademia Wyobraźni

Czy można coś namalować wykałaczką? Tak! I efekt będzie powalający! Trzeba tylko przygotować akwarelę, świeczkę i gwasz z mydłem. O tym jak to zrobić i czego nie zapomnieć, dowiedzieli się nasi najmłodsi uczestnicy. Wyszły piękne obrazy z magicznym odcieniem! A pracowało nam się w spokojnym twórczym klimacie.

27 Photos

Stolarka - Akademia Wyobraźni

Jak z kilku deseczek wyczarować przestrzenny obrazek? A może uda się z tego zrobić domek albo garaż dla samochodów? Pole do wyobraźni jak zwykle ogromne, a dzieci, tradycyjnie, nie zawiodły w swej kreatywności i pomysłowości.

21 Photos

Dzień Dziecka - Kreatywny Poranek

Ostatnie zajęcia Kreatywnego Poranka upłynęły w atmosferze zabawy, a to wszystko za sprawą samodzielnego tworzenia przez dzieci zabawek. Stworzyliśmy piękne lalki i samoloty. Wyobraźnia dzieci ( i nie tylko :-)) pracowała na najwyższych obrotach, dzięki czemu powstało mnóstwo pięknych i nietuzinkowych zabawek. Aby było jeszcze weselej stworzyliśmy piękne kocie wąsy do wykonywania kocich zdjęć.

38 Photos

Ogród wróżek, park dinozaurów - Akademia Wyobraźni

Ogród wcale nie musi być duży, tym bardziej, ze mają w nim zamieszkać mali, a nawet maleńcy mieszkańcy: wróżki, samochodziki, laleczki, a nawet ślimaczki (prawdziwe:). Miniaturowy ogród to jednak nadal ogród: mnóstwo w nim roślin, ścieżki, placyki, ławeczki, pergole, a nawet oczko wodne się znalazło. Po raz kolejny kreatywność dzieci przerosła wyobrażenia dorosłych.

41 Photos

Modny Ciuch - Akademia wyobraźni

W poniedziałek 8 maja malowaliśmy na koszulkach, przyklejaliśmy cekiny, wstążki, koronki, guziki. Bardzo eleganckie ciuchy powstały! Przekonajcie sami!

21 Photos

Dzień ziemi - Kreatywny Poranek

Nie zawsze na co dzień udaje nam się dbać o dobro naszej planety. Przy okazji obchodów Dnia Ziemi przypomnieliśmy sobie dlaczego warto o tym pamiętać zawsze, a nie tylko od święta. 22 kwietnia, właśnie w Dniu Ziemi, na zajęciach Kreatywny Poranek, stworzyliśmy ozdobne wtyczki do doniczek, aby na co dzień pamiętać o dbaniu o Ziemię. Aby nasze wtyczki od razu spełniły swoją rolę, do samodzielnie ozdobionych doniczek, posadziliśmy bratki otrzymane od Centrum Ogrodnicze WILKANOWO.

42 Photos

Zabawki z niczego - gra planszowa - Akademia wyobraźni

Ostatnio w sklepach można znaleźć mnóstwo różnych gier planszowych. Jedne bardziej ciekawe, inne mniej. Jednak uczestnicy warsztatów Akademii Wyobraźni mają planszówki jedyne w swoim rodzaju, najbardziej wyjątkowe na świecie, bo wymyślone i zrobione własnoręcznie. Już sam proces tworzenia był niesamowitą frajdą, a po zakończeniu prac nie obyło się bez małych rozgrywek.

47 Photos

Wiosna - Kreatywny Poranek

Tegoroczne, inauguracyjne spotkanie z cyklu "Kreatywny Poranek" za nami. Poznaliśmy na nim pewnego boćka, który wracając do Polski zapomniał o swojej żonie. Nie mogliśmy tego gapy tak zostawić w smutku i aby umilić jemu oczekiwanie na małżonkę stworzyliśmy mu gromadkę przyjaciół

19 Photos

Deseczka i gwoździk - Akademia Wyobraźni

Chociaż deseczka, młotek i gwoździe kojarzą się większości ze stolarką, uczestnicy naszych warsztatów zrobili z tego zestawu dzieło sztuki. Nawet chłopaki nie oponowali i wzięli się ostro do pracy. Zabawy było przy tym mnóstwo, a ile hałasu 🙂 Efekt był tego warty!

85 Photos

Akwarela, duży format - Akademia Wyobraźni

I pierwsze koty za płoty! Odbyły się zajęcia Akwarela, duży format, które otworzyły cykl Akademia Wyobraźni. Było fantastycznie! Dzieci wymyślały obrazy do różnych przedmiotów, bawiły się z cieniem i na końcu namalowały na dużych formatach kontury swojego ciała i powstały wróżki, biegacze, klimaty siłowni i po prostu spaceru. Dzieci śmiało eksperymentowały z tym, jak siebie widzą. To były bardzo kreatywne 2 godziny!

23 Photos

Zabawki z niczego: gry planszowe - Akademia Wyobraźni

Ostatnio w sklepach można znaleźć mnóstwo różnych gier planszowych. Jedne bardziej ciekawe, inne mniej. Jednak uczestnicy warsztatów Akademii Wyobraźni mają planszówki jedyne w swoim rodzaju, najbardziej wyjątkowe na świecie, bo wymyslone i zrobione własnoręcznie. Już sam proces tworzenia był niesamowitą frajdą, a po zakończeniu prac nie obyło się bez małych rozgrywek.

47 Photos

Kreatywny Poranek - Kalendarz Adwenowy

Adwent to radosny czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. My postanowiliśmy uprzyjemnić także czas przygotowania do adwentu i tuż przed pierwszą niedzielą adwentową spotkaliśmy się, aby wspólnie, całymi rodzinami, stworzyć kalendarze adwentowe. Na zajęciach panowała radosna atmosfera przedświąteczna, która sprzyjała twórczej pracy. Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną pracę.

33 Photos

Akademia Wyobraźni - ceramika

Ceramika potrafi wciągnąć. Plastyczna glina, z której można lepić cuda (m. in. koty), komponować ozdobne kafle, bawić się stempelkami, doklejankami, można tez wyryć w niej różne rzeczy. Po prostu ogromne pole do popisu dla wyobraźni. Nic więc dziwnego, że uczestnicy zajęć w wielkim skupieniu dopieszczali swe małe dzieła. I jeszcze zabawa farbami, kolorami. Potem pozostaje już tylko czekanie, bo ceramika potrzebuje czasu i temperatury. Lada moment małe arcydzieła będą gotowe do odbioru. My tez jesteśmy ciekawi, jak wyszły. Na pewno pokażemy zdjęcia. Warsztaty prowadziła Agata Grab i Wiktoria Jaszcza z pracowni Markolor w ramach projektu Akademia Wyobraźni dofinansowanego przez Urząd Miasta Zielona Góra.

103 Photos

Akademia Wyobraźni - zajęcia teatralne

15 i 22 kwietnia odbyły się zajęcia teatralne z cyklu "Akademia Wyobraźni". Dzieci poznały podstawowe zagadnienia związane z teatrem jak i etapy tworzenia przedstawienia teatralnego. Po zdobyciu tych wiadomości zabrały się do tworzenia własnego spektaklu. Na zajęciach w atmosferze wielkiej radości powstały piękne kukiełki.

69 Photos

Akademia Wyobraźni - mozaika

Tym razem tajniki robienia mozaik wprowadzała nas Joanna Hanć. Najpierw każdy zaprojektował element, jaki chce zrobić z kawałków glazury, potem były ostre cięcia, układanie, dopasowywanie, klejenie, fugowanie....oj, jest to pracochłonna metoda, ale jakże efektowna! Każdy wrócił do domu z własną małą mozaiką.

26 Photos

Kreatywna Mozaika Świata - USA i Kanada - HI LIFE!

To były już ostatnie spotkanie mozaikowe wiosna-lato 2015. Tym razem wyruszyliśmy w podróż po zakątkach Ameryki Północnej – poznaliśmy zwierzaki z Alaski, najważniejsze atrakcje Kanady oraz Stanów Zjednoczonych. Korzystając z małych zdjęć najciekawszych atrakcji amerykańskich i kanadyjskich każdy z uczestników stworzył własną grę planszową na wzór popularnej gry Monopoly. Ponieważ tego dnia pogoda nam dopisała, następna część zajęć odbyła się przy altankach na Palmiarni. Każde z dzieci miało szanse spróbować robić gigantyczne bańki 🙂 Ostatnią niespodzianką był quiz na zakończenie Kreatywnej Mozaiki Świata wiosna-lato 2015.

58 Photos

Kreatywny Poranek - Złota Rybka - 2015-06-27

Już wakacje i wyruszyliśmy na letnie wycieczki. Jeździmy do lasu, na łąkę, nad jezioro, nad morze... Biegamy, skaczemy, opalamy się, pływamy, a niektórzy może nawet łowią ryby. To spotkanie właśnie z tymi zwierzętami odbyło się w czerwcu. Każde dziecko miało okazję wykonać swoją własną "złotą rybkę", która spełnia życzenia o wakacyjnych przygodach.

12 Photos

Kreatywna Mozaika Świata - Warsztaty Architektoniczne

Kolejne spotkanie w ramach Kreatywnej Mozaiki za nami. Poznawaliśmy najbardziej znane budowle świata oraz domy, w jakich mieszkają ludzie na różnych kontynentach. W efekcie powstały cudne domki na wodzie na palach, którym niestraszna powódź. No i wystarczy skok, by popływać!

73 Photos

Kreatywna Mozaika Świata - Bajecznie kolorowe Indie i magiczna Indonezja

22 maja w piatkowe przyjemne pozne popoludnie,az do zachodu slonca spedzilismy kreatywnie czas przy altankach na Palmiarni. Podczas zajeć Kreatywnej Mozaiki Świata przenieslismy sie w wyobrazni do kolorowych Indii, a w nawiazaniu do tego barwnego kraju dzieci wykonaly artystyczne dziela metoda action painting. Zabawa z farbami i "chlapaniem" na arkusze papieru zawieszone na plocie bylo jedna z atrakcji warsztatow. Oprocz tego po krotkiej pogawęce o pólwyspie Indiochińskim,Indonezji - dzieci stworzyly wlasne zdjecia/pocztowki metoda m.in. kolazu z kolorowych gazet. To byl bardzo radosny i tworczy "podwieczorek" 😉

45 Photos

II Targi Dobrego Jedzenia 2015

Strefa dziecka z Fundacją LYADA Stoisko Family Café Fot. Mścisław B

20 Photos

Kreatywna Mozaika Świata - Warsztaty rękodzielnicze. Maskotki świata

15 maja w ramach projektu "Kreatywna Mozaika Świata" spotkaliśmy się, aby własnoręcznie uszyć przytulanki. Pod wprawnym okiem Katarzyny Perek-Samosiuk z krawieckiej Pracowni ino-ino, każdy uczestnik warsztatów samodzielnie uszył swoją zabawkę. Tego dnia niejednemu dziecku do snu mruczał własny kotek. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą atmosferę i zapraszamy do galerii zdjęć!

61 Photos

Kreatywna Mozaika Świata - Skandynawia ­ kraina fiordów, dni i nocy polarnych

Tym razem wybraliśmy się w rejs po fiordach oraz jak za każdym razem poprzez świetną zabawę poznaliśmy ciekawostki z dalekiej północy tam gdzie miś polarny spotyka się na rybkę z łosiem 🙂 Zajęcia prowadziła Ania Celmer. Projekt współfinansowany ze środków miasta Zielona Góra.

36 Photos

Kreatywna Mozaika Świata - Rejs po Morzu Śródziemnym

Przemierzyliśmy najciekawsze i najbardziej intrygujące wyspy oraz miejsca położone nad Morzem Śródziemnym. Zapoznaliśmy się z różnymi kulturami i językami. Bawiliśmy się kreatywnością budując statki, łodzie, żaglówki wykorzystując ekologiczne materiały plastyczne. Zajęcia prowadziła Dagmara Janiak. Projekt współfinansowany ze środków miasta Zielona Góra.

12 Photos

Kreatywny Poranek - Dzień dziecka - 2015-05-30

30 maja spotkaliśmy się na zajęciach z okazji Dnia Dziecka. Tego dnia każda dziewczynka powinna się czuć jak królowa, a chłopczyk jak król. Aby ułatwić dzieciom wcielenie się w te role na majowych warsztatach każdy szkrab wykonał koronę, którą mógł dumnie nosić 1 czerwca. Wszystkich królów i królewny na koniec zajęć czekała słodka niespodzianka – pyszne lody

14 Photos

Kreatywna Mozaika Świata - Kulinarne warsztaty z Ence Ręce

17 kwietnia w ramach projektu "Kreatywna Mozaika Świata" spotkaliśmy się przy jednym, długim stole. Pod fachowym okiem Agnieszki Migdałek z pracowni kulinarnej EnceRęce wspólnie przygotowaliśmy kolację. Było wesoło, kolorowo, zdrowo i przede wszystkim pysznie! Dziękujemy wszystkim za wspaniałą atmosferę i zapraszamy do galerii zdjęć! Fotograf: Anna Koloda Dofinansowane ze środków miasta Zielona Góra

35 Photos

Kreatywna Mozaika Świata - Wiosenne Australia i Nowa Zelandia szlakiem Hobbita

Zajęcie Krajoznawcze z Dagmarą odbyły się 10 kwietnia 2015. Projekt współfinansowany ze środków miasta Zielona Góra.

14 Photos

Kreatywny Poranek - Dzień Ziemi - 25 kwietnia 2015

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej wyjątkowej okazji kwietniowy "Kreatywny Poranek" był warsztatem recyklingowym. Efektem naszej pracy były piękne motyle, wykonane z przedmiotów, które na co dzień wyrzucamy do śmietnika. Tym razem pofrunęły one jednak do naszych domów a nie na wysypisko.

37 Photos

Kreatywny Poranek - Wielkanocny wieniec na drzwi

W ostatnią sobotę marca każda rodzina miała okazję wykonać wielkanocny wieniec, który na czas świąteczny mógł ozdobić domowe drzwi.

55 Photos

Kreatywna Mozaika Świata - Królewska Wielka Brytania i Zielona Irlandia

19 marca odbyły się pierwsze zajęcia krajoznawcze z Dagmarą. Poprzez zabawę odkryliśmy wiele tajemnic kulturowych, dowiedzieliśmy co wspólnego mają krasnale z Irlandią oraz czy na końcu tęczy jest skarb ze złotem. Projekt dofinansowany ze środków miasta Zielona Góra

33 Photos

Kreatywny Poranek - Lepimy bałwana bez śniegu - 2015-01-27

Gdy w kalendarzu zima, a za oknem śnieg dzieci lepią bałwany. Czy podczas bezśnieżnych zim może zabraknąć tych białych jegomości? Nie! Na styczniowych zajęciach udowodniliśmy, że do wytworzenia bałwanów nie jest potrzebny śnieg!

35 Photos

Kreatywny Poranek - Kalendarz Adwentowy- 2014-11-29

Kiedy grudzień powoli zbliża się, aby zapukać do naszych drzwi, nadchodzi czas adwentu. Czas radosnego wyczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. W wielu domach pojawi się kalendarz adwentowy. Chcemy, aby samo tworzenie kalendarza było czasem radosnym. Efektem naszej pracy są kalendarze adwentowe, które każda rodzina mogła zabrać ze sobą do domu. Zajęcia z dziećmi poprowadziła Pani Edyta Wieczorek z Fundacja LYADA

48 Photos

Andrzejki z Kreatywną Mozaiką Świata - 28 listopada

Pani Dagmara Pogorzelska, która prowadziła Andrzejkową zabawę, przybliżyła nam historię tradycji Andrzejkowania. Nie zabrakło oczywiście tego, na co wszyscy niecierpliwie czekali - wróżby, których główną atrakcją było lanie wosku przez ucho od klucza!!!

61 Photos

Kreatywny Poranek - Jesienne zawieszki - 2014-10-25

Kiedy za oknem szaro i pada deszcz trzeba wyjąć kolorowe parasolki i ruszać w świat! Aby o tym pamiętać stworzyliśmy w Family Café jesienne zawieszki, które będą także idealną ozdobą na drzwi lub okno do dziecięcego pokoju.

52 Photos

Kreatywny Poranek - Grzybobranie - 2014-09-27

Byliście już na grzybach? Nie? Nic nie szkodzi! Na grzybobraniu w Family Cafe Na zajęciach każde dziecko stworzyło własnego grzybka, który będzie idealną jesienną ozdobą dziecięcego pokoju.

27 Photos

II Lubuski Maraton Szlakiem Wina i Miodu - kącik dziecka

23 sierpnia odbył się II Lubuski Maraton Szlakiem Wina i Miodu organizowany przez Stowarzyszenie Bractwo Biegaczy. Fundacja LYADA została zaproszona do organizowania "kącika dziecka". Z dziećmi się bawili przedszkole i szkoła niepubliczna ABC Ślimaczek, firma "7 życzeń" i firma OVB. Byli bańki, balony, gry Montessori, łowienie rybek, zabawy plastyczne, malowanie buzi, eksperymenty i nawet mini-podchody. Dzięki naszym partnerom dzieci wraz z rodzicami świetnie spędziły czas.

37 Photos

Kreatywny Poranek - Dzień Taty - 2014-06-21

21 czerwca razem z dziećmi robilismy oryginalne, niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju krawaty. Krawaty od serca.

37 Photos

Zabawka z Mojej Wyobraźni - czerwiec 2014

Prace dzieci przysłane na akcję "Zabawka z mojej Wyobraźni"

39 Photos

Targi Dobrego Jedzenia - 7 czerwca 2014

7 czerwca Fundacja LYADA zorganizowała Strefę Dziecka przy stoisku Family Café na I Ogólnopolskich Targach Dobrego Jedzenia. Dzieciaki razem z Edyta Wieczorek tworzyły zdrową pizzę, z Maja Kimnes zwierzaki z talerzyków papierowych, a później - z Iriną Brovko uczyliśmy się razem "kręcić" piesków i kwiatki z balonów. Była również możliwość narysowania zabawki ze swojej wyobraźni, którymi już wkrótce się pochwalimy. 😉 Dziękujemy wszystkim za świetną zabawę!!!

135 Photos

Kreatywny Poranek - Dzień mamy - 2014-05-24

24 maja na Kreatywny Poranku tematem zajęć był zbliżający się Dzień Mamy. Dzieci mieli okazję ozdobić świeczniki dla swoich Mam. Zajęcia z dziećmi poprowadzi Pani Edyta Wieczorek z Fundacja LYADA.

40 Photos

Kreatywny Poranek - 2014-04-26

Tematem zajęć był obchodzony tego dnia Dzień Transportowca. Stworzyliśmy samoloty do bujania w obłokach, ciężarówki do przewożenia uśmiechów i pociągi szybkie jak przeciągi 🙂 Eksperymentalnie sprawdziliśmy dlaczego statki nie toną. Zajęcia z dziećmi prowadziła Edyta Wieczorek i Maja Kimnes.

30 Photos

Gra Terenowa Wielkanocna 13 kwietnia 2014

13 kwietnia - podróżowaliśmy z Zającem Kicajem na Wyspę Wielkanocną :). Gra Terenowa Wielkanocna odbyła się w ramach projektu Kreatywna Mozaika Świata (organizator: Fundacja LYADA, pomysł i realizacja: Dagmara Pogorzelska) odbyła się przy wsparciu: - twojaczekoladka.pl - Zielone Montessori www.MontessoriCafe.pl - Biuro Podróży MEGA TOURS - Akademia Przyszłości w Zielonej Górze - Dobry pomysł - Nordis - Anna Zielinska Fotografia Dziękujemy bardzo naszym partnerom! I gorąco dziękujemy uczestnikom gry! Jesteście wspaniali i niesamowici! Dziękujemy za liczne przybycie i świetną zabawę! Do zobaczenia na kolejnych imprezach!

75 Photos

Odwiedzamy Falubaz - 9 i 10 kwietnia 2014

Odbyli się wycieczki w gości do FALUBAZu. Pogoda była przyjazna odwiedzającym, rodzice i dzieci byli zadowoleni i radośni! Dziękujemy bardzo Klubowi Falubaz Zielona Góra za gościnność i firmie NORDIS - za lodowy poczęstunek!!!

50 Photos

Wiosenny Bal dla Dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych - 4 kwietnia 2014

4 kwietnia w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego odbył się bal wiosenny dla dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych. Było nastrojowo bardzo wiosennie i słonecznie. Dziękujemy dzieciom za świetną zabawę, dziękujemy Idzie Ochockiej (Teatr Idy Ochockiej), Ani Zielińskiej (Anna Zielinska Fotografia), Edycie Wieczorek, Weronice Polak, Marcie Piotrowicz, Maji Kimnes z Fundacji LYADA i Maćkowi Muniak-Mumu (Tabasco Break Rebels) za udział w organizacji balu! Wielkie podziękowanie Firmie NORDIS za lodowy poczęstunek! I serdecznie dziękujemy Dagmarze Pogorzelskiej za inicjatywę organizacji tego balu!

138 Photos

Kreatywny Poranek - 2014-03-29

29 marca w Family Cafe odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu „Kreatywny poranek”. Tematem zajęć był „Bocian-nasz sąsiad”. Zajęcie prowadziła Edyta Wieczorek. Spotkanie rozpoczęliśmy od porannej bocianiej gimnastyki Po rozgrzaniu naszych ciał nadszedł czas na rozgrzanie dłoni i wykonanie portretów tych pięknych ptaków przy użyciu płatków kosmetycznych. Do domów wracaliśmy z wesołym „kle, kle, kle” na ustach Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i już dziś zapraszamy na kolejny „Kreatywny poranek”, który odbędzie się 26 kwietnia. Tematem zajęć będzie obchodzony tego dnia Dzień Transportowca. Stworzymy samoloty do bujania w obłokach, ciężarówki do przewożenia uśmiechów i pociągi szybkie jak przeciągi 🙂 Zapraszamy serdecznie!

36 Photos

Kreatywny Poranek - 2014-03-15

15 marca w Family Cafe odbyły się zajęcia taneczno-sportowedla dzieci w wieku 2-7 lat oraz 7-12 lat. Zajęcia prowadziła Pani Marta Piotrowicz z Fundacji LYADA. Zabawa była przednia, a dzieci tryskały radością na lewo i prawo.

27 Photos

Warsztaty Świąteczne - Kreatywna Mozaika Świata - 2013-12-14

Warsztaty Krajoznawcze 14 grudnia 2013 które odbyli się w barze wegetariańskim Bar Wege Mena (ul. Bohaterów Westerplatte, 11)
W programie:
- Warsztaty językowo krajoznawcze, prowadzi Dagmara Pogorzelska
- Warsztaty plastyczne, prowadzą Weronika Polak i Marta Piotrowicz
- Świąteczne BINGO, kalambury!
- Gotowanie świątecznych pieczonych jabłek, tworzenie EkoKartek.

91 Photos