Galeria projektów dla rodzin

Lato Bliskości 2017

8 lipca odbyły się chustowe zajęcia dla mam w ramach projektu Lato Bliskości: warsztaty chustowania z Sylwia Misiak i taniec w chuście z Patrycja Matusiak. Było kolorowo i pozytywnie

51 Photos

Spacer edukacyjno-zielarski - Pole Na Stole, Las w Nas!

W ciepły letni dzień wybraliśmy się do parku Piastowskiego w poszukiwaniu roślin jadalnych pod przewodnictwem Marty Jermaczek-Sitak. Dowidzieliśmy się dużo nowego o roślinach, wspomnieliśmy smaki z dzieciństwa, spróbowaliśmy pokrzywę i akację. I zakończyliśmy spacer na ognisku w lesie. Smażyliśmy kiełbaski, piliśmy herbatę i nawet ugotowaliśmy na ognisku na cygańskiej patelni placki ziołowe na mące orkiszowej.

53 Photos

Rodzinna Gra terenowa - Leśne Jesienne Skrzaty

W słoneczny kolorowy dzień 24 października odbyła się jesienna gra terenowa - na zakończenie projektu "Mamo,tato idziemy na spacer!" 16 rodzin ruszyło w poszukiwaniu zadań rozwieszonych na drzewach w Parku Piastowskim.

111 Photos

Warsztaty BLW

Na początku października wzięliśmy udział w Międzynarodowym Tygodniu Bliskości. Poprowadziliśmy warsztaty BLW w sklepie Ekoganik. Rozmawialiśmy o BLW w pigułce, o tym jak wygląda BLW u starszego niemowlęcia i małego dziecka. Wymieniliśmy się doświadczeniami i rozmawialiśmy o wątpliwościach związanych z odżywianiem dzieci.

9 Photos

Gra terenowa dla rodzin. Mamo, Tato! idziemy na spacer!

24 maja w niedzielne popołudnie odbyła się Gra terenowa w ramach projektu Mamo,Tato idziemy na spacer. Grupy, które zapisały się na grę i dotarły na miejsce STARTU (przy dużym Bachusie) wyruszyły na spacer pełen zagadek poukrywanych w pobliżu atrakcyjnych punktów w centrum Zielonej Góry. Grupy przemierzały trasę gry mniej lub bardziej utartymi szlakami. Czasem wymagało to sprytu i kreatywności aby rozwiązać zadania,które czekały na uczestników w wyznaczonych punktach. Na MECIE po zliczeniu punktów i podzieleniu się wrażeniami - był czas na nagrody 🙂

42 Photos

Rodzinne Kocykowanie - 17 maja

Tym razem spotkaliśmy się z okazji Dnia Rodziny. Pogoda dopisała. Co prawda wiał wiatr, ale kto by się przejmował takimi błahostkami? Na pewno nie zielonogórzanie, którzy tłumnie przybyli na polankę przy Amfiteatrze.

135 Photos

Brzuszkowe historie  - 21 listopada

Fotorelacja z wystawy "Brzuszkowe historie", która odbyła się 21 listopada w Oddziale dla Dzieci Biblioteki Norwida. Ekspozycja zawiera odlewy gipsowe ciążowych brzuszków, wykonane przez Anetę Domalewska oraz fotografie dokumentujące proces powstawania odlewów. Autorem zdjęć jest fotografka portretowa i dziecięca Anna Zielińska.

24 Photos

Zielonogórska Rowerowa Gra Terenowa - 11 października 2014

11 października 2014 odbyła się Zielonogórska Rowerowa Gra Terenowa. Trasa przebiegała dookoła Zielonej Góry i liczyła około 20 km. Na trasie znajdowało się 10 baz. Uczestnicy musieli wykonać tam różne zadania - strzelanie z procy, "sztuczki rowerowe", koszykówka, pytania krajoznawcze i inne. Nad prawidłowym wykonaniem zadania przez drużynę czuwali opiekunowie baz z Akademia Przyszłości w Zielonej Górze

262 Photos

Rodzinne Kocykowanie - 28 czerwca 2014

Drugi Rodzinny Piknik już za nami. Pogoda była idealna. Opatrzność czuwała nad nami, bo dwie godziny kocykowania były wolne od deszczu, zachmurzonego nieba i nieprzyjemnego chłodu. Cała impreza minęła pod znakiem błogiego lenistwa. Jedni leżeli na kocach, inni grali w piłkę lub badmintona. Jak zwykle dzieci miały niespożyte pokłady energii, którą zarażały dorosłych i mobilizowały do wspólnych zabaw. A tych naprawdę nie brakowało. I chociaż duża polana sprzyjała zabawom ruchowym, to jednak za sprawą Przedszkola Montessori i Szkoły Języka Angielskiego dla dzieci "Little Britain" dzieci chętnie korzystały z gier i zabaw w języku angielskim i zajęć manualnych. Furorę jak zawsze robiły gigantyczne bańki mydlane, które unosiły się nad głowami piknikowiczów. Czerwcowe kocykowanie miało swój dodatkowy urok, bo wśród uczestników pikniku znalazły się dzieci – laureaci konkursu „Zabawka z mojej wyobraźni” oraz rękodzielnicy, którzy ufundowali nagrody – przytulanki zaprojektowane przez maluchy. Jeszcze raz dziękujemy Pracowni Ino-Ino, Mamie Poli, Galerii Aga oraz Pracowni Drewka-Obara za przygotowanie cudownych prezentów dla dzieci. Słodkie chwile podkreśliła Kraina Słodkości wręczając przepyszne ręcznie robione lizaki. Tym wspaniałym chwilom nie przeszkodziło nawet dość nietypowe nagłośnienie, z którym poradziliśmy sobie doskonale. W końcu jesteśmy bardzo kreatywni, czyż nie? Z niecierpliwością czekamy już na kolejny piknik rodzinny, bo nie ma nic lepszego, niż piękna pogoda, pląsy naszych pociech oraz spotkania z rodziną, przyjaciółmi i Fundacją LYADA na łonie natury. Do zobaczenia wkrótce!

76 Photos

Rodzinne Kocykowanie - 24 maja 2014

Rodzinne kocykowanie - wspólna inicjatywa Klubu Mam przy Oddziale dla Dzieci Biblioteki Norwida w Zielonej Górze i Fundacji Lyada. W pochmurne popołudnie, między jednym deszczem a drugim udało się znaleźć czas rodzinom z dziećmi na wspólne gry i zabawy na świeżym powietrzu. Wszystkim towarzyszyła iście piknikowa atmosfera. Nie zabrakło kocy, poczęstunku, piłek, hula hopów i domina. Prawdziwą furorę zrobiły gigantyczne bańki mydlane, najpierw w wykonaniu członków Fundacji LYADA a potem samych dzieci. Kto zrobił największe? Trudno powiedzieć, gdyż szybko znikały za sprawą maluszków, którym ogromną przyjemność sprawiała pogoń za bańkami. Starszakom wielka frajdę zrobiła wspólna gra w piłkę nożną z gościem specjalnym pikniku -Akademią Piłkarską Falubaz. Pod okiem profesjonalnego trenera, zarówno chłopcy jak i dziewczęta sprawdzali swoje piłkarskie umiejętności tocząc zaciekłą rozgrywkę. Zwycięzcami byli oczywiście wszyscy. Jednym słowem sobotnie popołudnie można zaliczyć do bardzo udanych. Rodzinna atmosfera, uśmiechy na twarzy, zapał dzieci i zadowoleni rodzice sprawili, że Rodzinne Kocykowanie będzie miało swój ciąg dalszy wkrótce. Jednak już dziś gorąco zapraszamy!

102 Photos