Galeria projektów dla miasta

TechKlub Zielona Góra 2017-2018

Sieć TechKlubów to inicjatywa programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pn. „Nowe Technologie Lokalnie” realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W 16 miastach w Polsce (Kraków, Gdynia, Wrocław, Poznań, Toruń, Olsztyn, Rzeszów, Biała Podlaska, Szczecin, Białystok, Suwałki, Zielona Góra, Gliwice, Kielce, Lublin, Łódź) każdego miesiąca odbywają się spotkania, które podejmują kwestie wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w trzecim sektorze. W spotkaniach biorą udział przedstawiciele organizacji pozarządowych, biznesu, nauki i administracji.

42 Photos

Osiedlowe Kino Letnie

Pierwsze Osiedlowe Kino Letnie w tym roku odbyło się na os. Łużyckim 15 lipca. Przybyło dużo zielonogórzan w przeróżnym wieku by obejrzeć film "Mój Przyjaciel Hachuko", który wcześniej został wybrany przez mieszkańców w otwartym głosowaniu. To był piękny wieczór: koce, termosy z herbatka, popcorn i ogrom pozytywu! W sobotę 12 sierpnia odbył się pokaz kina plenerowego w Ogród Botaniczny Bajkowa Zagroda. Oglądaliśmy film "Mały Książę", zaproponowany i wybrany przez zielonogórzan. To był fantastyczny wieczór! Piękny, pozytywny klimat i cudownie spędzony czas.

15 Photos

III Zielonogórska Rowerowa Gra Miejska

To był niesamowity dzień pełny pozytywnych emocji i wrażeń: III Zielonogórska Rowerowa Gra Miejska! 2 miesięcy przygotowań, 3 puchary, 10 drużyn, 10 baz, 15 wolontariuszy, 45 uczestników i 2 tony endorfin! Tematem gry była przygoda detektywistyczna. Drużyny musiały zgadnąć kto porwał córkę Bachusa 🙂 Na 10 bazach drużyny wykonywały przeróżne zadania: rozłożyć namiot, przybić wodne balony, zaśpiewać melodie z filmów, zgadnąć zapachy, flagi, namalować z związanymi oczyma słońce, przejść na nartach, zrobić papierowe samolociki i nawet pogrzebać w ... glutach 🙂

151 Photos

Zielona Pozarządowa - Budżet Obywatelski

Współorganizowaliśmy i braliśmy udział w spotkaniu z Szymonem Osowskim, prezesem Sieć Obywatelska - Watchdog Polska, dotyczącym budżetu obywatelskiego. Bardzo ciekawie i owocnie popracowaliśmy, powstały nowe pomysły, dowiedzieliśmy się o bardzo innowacyjnych rozwiązaniach.

8 Photos

Słoneczne Boisko - Za-Miast-O!

Akcja, która połączyła zielonogórzan: - współpracując z młodzieżą, wybraliśmy teren do odnowienia, - zielonogórzanie chętnie dzielili się pomysłami na to, co powinno powstać na boisku - radni pomogli zorganizować farby, - służby komunalne umyły nawierzchnię boiska, - artysta stworzył wizualizację - dzieci, dorośli, seniorzy ,nie tylko z osiedla Łużyckiego, chętnie pomagali przy malowaniu, - do akcji dołączyły całe rodziny z Ukrainy, a nawet uczniowie z Węgier, którzy mieszkają w Zielonej Górze podczas wymiany młodzieży - media lokalne nagłośniły akcję, - firmy prywatne pomogły zorganizować palety, a także nagrały film i zrobiły zdjęcia z dronem.

230 Photos

TechKlub Zielona Góra 2016

Sieć TechKlubów to inicjatywa programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pn. „Nowe Technologie Lokalnie” realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W 16 miastach w Polsce (Kraków, Gdynia, Wrocław, Poznań, Toruń, Olsztyn, Rzeszów, Biała Podlaska, Szczecin, Białystok, Suwałki, Zielona Góra, Gliwice, Kielce, Lublin, Łódź) każdego miesiąca odbywają się spotkania, które podejmują kwestie wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w trzecim sektorze. W spotkaniach biorą udział przedstawiciele organizacji pozarządowych, biznesu, nauki i administracji.

53 Photos

Akcja Kolorowe Miasto 2016

23 kwietnia, jak co roku, spotkaliśmy się na akcji „Kolorowe Miasto”. Miejscem tegorocznej zabawy był plac Powstańców Wielkopolskich, a hasło jakie nam przyświecało to „Leniuchujemy w Mieście!” Podczas akcji dzieci wzięły udział w zabawach sportowych, puszczały bańki, udekorowały plac kolorową kredą, wykonały różowe okulary oraz „bomby nasienne” z których w różnych zakątkach Zielonej Góry wyrosną kolorowe kwiaty.

134 Photos

Kulturka Podwórka - Piracka Wyspa

26 września bawiliśmy się w pirackim klimacie. Powstał piękny okręt z flagą piracką i sterem, można było zrobić własną żaglówkę i wziąć udział w regatach (dziękujemy panom z Domu Harcerza za warsztaty), no i oczywiście zdobywać pirackie umiejętności. Zabawa była przednia i już nam żal, dlatego zapowiadamy, że to nie koniec naszych spotkań na podwórkach, skwerach i zapomnianych placach. Będziecie się dalej z nami bawić? A tymczasem mały fotograficzny rekonesans:)

92 Photos

Akcja pomalowania schodów i ławek - 22 sierpnia

22 sierpnia się działo w Parku Piastowskim! Ludzie pełni energii i optymizmu sprawili, że otoczenie nabierze kolorów. Dzięki Fundacji Bezpieczne Miasto i grafficiarzom, schody na widownię amfiteatru stały się wyjątkowe, a zielonogórska młodzież przy pomocy Młodych Lokalnych (dawniej Młodzi Razem) zadbała o ławki w parku, odnawiając je i malując. Dziękujemy wszystkim! Pogoda dopisała, tak jak humor i energia. Zapraszamy na spacery i zobaczenie efektu prac 😉 #SchodyDoNieba Dziękujemy za wsparcie Zielonogórskiemu Ośrodkowi Kultury i władzom miasta.

53 Photos

Wręczenie odznak -Miejsca Przyjazne Dzieciom-

16 października w Mediateka Szklana Pułapka wręczyliśmy odznaki Miejscom Przyjaznym Dzieciom. Stworzyliśmy przewodnik po miejscach w Zielonej Górze, gdzie miło spędzicie czas ze swoimi dziećmi. Miejsca wskazali sami zielonogórzanie w ankiecie przeprowadzonej na portalu Nasze Miasto Zielona Góra przy współpracy z Gazetą Lubuską. Są to zatem miejsca sprawdzone przez Was i polecane, jako przyjazne dzieciom. Warto się tam wybrać! 10 miejsc, które zebrało najwięcej głosów internautów, otrzymło nalepki. Wszystkie miejsca wskazane w przewodniku, otrzymają dyplomy. Fotorelacja: Anna Koloda Photography

10 Photos

Akcja Zdrowe Wakacje - 21 sierpnia

Ostatni raz spotkaliśmy się na deptaku 21 sierpnia już o godzinie 12:00. To właśnie w samo południe przy pomniku Bachusa stanął krwiobus. Tego dnia do godziny 16:00 zielonogórzanie mogli podzielić się swoją krwią. Krew oddało 21 osób, dzięki czemu uzbieraliśmy jej 8850 ml. Bardzo dziękujemy za ten szlachetny dar. Podczas akcji poboru krwi nie zabrakło także zabaw dla dzieci, które zorganizował żłobek Montessori Bose Stópki Od godziny 16:00 do godziny 19:00 na placu przy pomniku Bachusa królowały zabawy i gry Montessori z Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Marii Montessori m. Marii Montessori i ABC Ślimaczek oraz gry dotyczące zdrowia w życiu codziennym z Leśny Zakątek. Pojawili się także nasi specjalni goście, a mianowicie drużyna futbolu amerykańskiego Dragons Zielona Góra.

86 Photos

Akcja Zdrowe Wakacje - 7 sierpnia

7 sierpnia od godziny 16:00 do godziny 19:00 miejsce przy pomniku Bachusa zamieniło się w wielki plac zabaw nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Dzięki stowarzyszeniu Zielona Góro Zacznij Biegać całe rodziny mogły wziąć udział w zabawach biegowych. Wspólnie z Leśny Zakątek budowaliśmy z kartonów piramidę żywności oraz poznaliśmy zasady dbania o zdrowie na co dzień. Wiedzieliśmy, że to będzie baaaardzo upalne popołudnie i w związku z tym zafundowaliśmy mieszkańcom naszego miasta ochładzający prysznic

129 Photos

Akcja Zdrowe Wakacje - 24 lipca

Za nami drugie spotkanie z cyklu „Zdrowe Wakacje” organizowane w ramach Lata Muz Wszelakich wspólnie z Centrum Tańca i Fitness. Tym razem spotkaliśmy się na deptaku 24 lipca już o godzinie 12:00. To właśnie w samo południe przy pomniku Bachusa stanął krwiobus. Tego dnia do godziny 16:00 zielonogórzanie mogli podzielić się swoją krwią. Zarejestrowało się 26 chętnych dawców, a krew oddało 18 osób, dzięki czemu uzbieraliśmy 8100 ml. Bardzo dziękujemy za ten szlachetny dar. Podczas akcji poboru krwi nie zabrakło także zabaw dla dzieci, które zorganizował żłobek Montessori Bose Stópki. Kolejna akcja poboru krwi odbędzie się na ostatnim spotkaniu „Zdrowe Wakacje” 21 sierpnia. Od godziny 16:00 do godziny 19:00 plac przy pomniku Bachusa zagospodarował przede wszystkim Falubaz Zielona Góra i Akademia Piłkarska Falubaz. Dzięki nim na dzieci czekały kolorowanki małe i duże, falubazowe balony, motor żużlowy do sesji zdjęciowej. Odbyły się rodzinne mini zawody i zabawy piłkarskie. Nie zabrakło także malowania buziek i wizyty motomyszy.

120 Photos

Kulturka Podwórka - Zmysłowy Plac Zabaw

Zmysł smaku, wzroku, węchu, dotyku, równowagi, słuchu - wszystkie pobudziliśmy podczas naszej zabawy w ramach akcji "Kulturka - podwórka". W sobotę zamieniliśmy fragment pl. Słowiańskiego w zmysłowy plac zabaw. Była ścieżka sensoryczna (pudełka z różnymi materiałami, m. in. korą, kamykami, sianem, po których chodzi się gołymi stopami). Na taką wyprawę z emocjami kusiły się nie tylko dzieci. Podobnie jak całe rodziny próbowały swych sił w rozpoznawaniu produktów żywnościowych po zapachu i smaku. Była zabawa! Dziękujemy EnceRęce za pomoc przy organizacji tego stoiska. Nieco zestresowani mogli wykonać swojego Pana Gniotka lub Panią Gniotkową. Często dzieci robił je w prezencie dla rodziców:) Stworzyliśmy mini orkiestrę z recyklingowych instrumentów, a wielbiciele błotnych zabaw mogli do woli wygniatać masę z mąki ziemniaczanej czyli tzw. ciecz nieniutonowską. Zabawa była przednia. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i już zapraszamy na kolejne spotkanie w sierpniu. Dofinansowane ze środków miasta Zielona Góra.

57 Photos

Akcja Zdrowe Wakacje - 10 lipca

„Akcja Zdrowe Wakacje” organizowane przez Fundacja LYADA w ramach Lata Muz Wszelakich wspólnie z Centrum Tańca i Fitness CTiF Beata Olencka-Drzewiecka. Spotkaliśmy się 10 lipca o godzinie 16:00 na deptaku przy pomniku Bachusa. Zielonogórzanie nie zawiedli i tłumnie przybyli na wydarzenie. Dziękujemy Wam za to bardzo serdecznie! Dofinansowane ze środków Fundacji Nutricia, projekt 1000 Pierwszych Dni, oraz ze środków miasta Zielona Góra

191 Photos

Kulturka Podwórka - Kolorowo mi

Czy pobliski skwer musi być szary i zaniedbany? Nie! Czy na podwórku musi myć nudno i buro? Nie! Ruszył nasz kolejny projekt Kulturka Podwórka. W sobotę sprawiliśmy, że zapomniany skwer przy ul. Kożuchowskiej stał się na chwilę kolorowym placem zabaw. Posadziliśmy kwiaty na zarośniętym klombie, zbudowaliśmy kolorowy domek z kartonu, graliśmy z gumę, badmintona, był tor przeszkód i mnóstwo dobrej zabawy.

49 Photos

Targi Aktywności Spółeczniej 2015

23 maja w godz. 11:00-17:00 uczestniczyliśmy w Targach Aktywności Społecznej, organizowanych przez OWES Zielona Góra. Zapewniliśmy zabawy w strefie dziecka: - rysowanie kredą, - rysowanie na kolorowankach XXL, - tor przeszkód, - malowanie buzi, - puszczanie baniek XXL, - skręcanie balonów. Z Fundacja LYADA życie nigdy nie jest nudne 🙂 Dziękujemy OWES Zielona Góra za zaproszenie do udziału w Targach! Dziękujemy uczniom LO I i Bose Stópki za pomoc w organizacji zabaw dla dzieci!

145 Photos

Kolorowe Miasto 2015

22 marca 2015 na deptaku zielonogórskim odbyła się akcja Kolorowe Miasto. Było bardzo wiosennie, słonecznie i radośnie!

131 Photos

TechKlub Zielona Góra

Sieć TechKlubów to inicjatywa programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pn. „Nowe Technologie Lokalnie” realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W 16 miastach w Polsce (Kraków, Gdynia, Wrocław, Poznań, Toruń, Olsztyn, Rzeszów, Biała Podlaska, Szczecin, Białystok, Suwałki, Zielona Góra, Gliwice, Kielce, Lublin, Łódź) każdego miesiąca odbywają się spotkania, które podejmują kwestie wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w trzecim sektorze. W spotkaniach biorą udział przedstawiciele organizacji pozarządowych, biznesu, nauki i administracji.

68 Photos

Charytatywny Maraton Zumba(r) Fitness 29 listopada

29 listopada odbył się Charytatywny Maraton Zumba®Fitness dla Oli Wrocławskiej, zielonogórzanki chorej na mukowiscydozę. Wydarzenie objął swoim patronatem Prezydent Miasta Zielona Góra Pan Janusz Kubicki. Podczas akcji zebraliśmy dla Oli 5470 zł !!!!! Łącznie w maratonie wzięło udział blisko 200 uczestników.

155 Photos

WAKACJE Z ZUMBA(r) FITNESS - VIII (29 SIERPNIA)

29 sierpnia odbyło się ostatnie zumbowe spotkanie na placu Bohaterów. To było cudowne zumba-lato! Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszych piątkowych akcji za wiele uśmiechów i pozytywną energię. Dziękujemy serdecznie instruktorom oraz naszym partnerom za wsparcie, zaangażowanie i pomoc, dzięki temu nasze spotkania były tak kolorowe i radosne! Razem uczyniliśmy, że lato było pełne kolorów i emocji!

95 Photos

WAKACJE Z ZUMBA(r) FITNESS - VII (22 SIERPNIA)

22 sierpnia odbyło się przedostatnie spotkanie WAKACJE Z ZUMBA®FITNESS. Było coś czego w Zielonej Górze jeszcze nie było: zumba-step przy fontannie! Dziękujemy serdecznie Aneta Ostrówka za pomoc przy organizacji tego spotkania! Z dziećmi zabawy prowadziły Plastysie i Little Britain - Anglojęzyczne Przedszkole Montessori. W tym czasie mamusie mogły skorzystać z konsultacji dietetycznych (Dieta na miarę) i kosmetycznych (Mary Kay). Dziękujemy wszystkim partnerom akcji! Gorące podziękowania pięknym instruktorkom za zumbowe endorfiny! I specjalne podziękowania Edyta Wieczorek za prowadzenie i organizację imprezy 🙂 Fotografowie: Andrzej Wieczorek i Mścisław B.

96 Photos

Akcja poboru krwi - 22 sierpnia 2014

22 sierpnia przez Fundacja LYADA była organizowana kolejna akcja poboru krwi na Placu Bohaterów w ramach projektu "Wakacje z Zumba Fitness". Dzięki naszym partnerom Family Café i Kraina Słodkości każdy dawca otrzymał przepyszną kawę i czekoladę na poprawę samopoczucia. W tym czasie dla dzieci przez szkołę niepubliczną ABC Ślimaczek były przygotowane różne atrakcje: gry Montessori, mini-podchody, malowanie buzi, rysowanie kredą, gry podwórkowe. Dziękujemy serdecznie ekipie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze, partnerom akcji, dawcom krwi oraz uczestnikom zabaw.

20 Photos

WAKACJE Z ZUMBA(r) FITNESS - IV (25 LIPCA)

25 lipca przy fontannie odbyło się kolejne spotkanie WAKACJE Z ZUMBA®FITNESS. Było tak dużo atrakcji, że na nudę po prostu nie było czasu!
Fot. Mścisław B. przy współpracy z Andrzej Wieczorek

170 Photos

WAKACJE Z ZUMBA(r) FITNESS - III (18 LIPCA)

Tym razem naszą wspólną zabawę na placu Bohaterów zaszczyciło swoją obecnością aż troje fotografów: Ania Zielińska, Andrzej Wieczorek i Mścisław B. W naszej galerii znajdziecie duuuużo zdjęć z tego wydarzenia, więc jeśli byliście z nami, to na pewno znajdziecie na nich siebie. A może znajdziecie kogoś ze znajomych?

320 Photos

WAKACJE Z ZUMBA(r) FITNESS - II (11 LIPCA)

Kolejne spotkanie, które odbyło się 11 lipca na deptaku Zielonogórskim w ramach projektu WAKACJE Z ZUMBA®FITNESS było rewelacyjne!!! I pogoda i nastroje były fantastyczne! W "Strefie Zumby" dawały czadu instruktorki: Beti Zumba Drzewiecka, Marta Woźniatowska , Patrycja Gabrysiak, Ewelina Zumba. Z każdym nowym muzycznym kawałkiem wszystkie uczestniki odczuwali prawdziwy wybuch energii, fantazji i pomysłowości! W "Strefie Urody" kobietami opiekowały się konsultantki Mary Kay, pracownicy sklepu KAROline i sklepu Naturalnie. Sklep z kosmetykami naturalnymi.. Można było na miejscu wypróbować kosmetyki naturalne, żebyśmy czuły się jeszcze pewniej i jeszcze piękniej! A w "Strefie Dziecka" rządziły zabawy plastyczne z Plastysie i zabawy marynarskie z Tawerna Żeglarska . Oczywiście ta strefa nie obejdzie się bez zdrowych słodyczy od Kraina Słodkości ! Wielkie szczególne podziękowania za zaangażowania w organizacji spotkania dla Dorian Zarzycki, Andrzej Wieczorek, Zespół Neon, Maja Kimnes, Lexie's Art i Lubuski Teatr! Dzięki Waszej pomocy spotkanie 11 lipca WAKACJE Z ZUMBA®FITNESS było tak świetnie organizowane!!! Organizatorzy akcji: Centrum Tańca i Fitness CTiF Beata Olencka-Drzewiecka , Fundacja LYADA, Lato Muz Wszelakich. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i partnerom!

175 Photos

WAKACJE Z ZUMBA(r) FITNESS - I (4 LIPCA)

I spotkanie z cyklu WAKACJE Z ZUMBA®FITNESS już za nami! 4 lipca przy fontannie na placu Bohaterów było bardzo gorąco, bardzo pozytywnie i mega cudownie!!! W "Strefie Zumby" Beti Zumba Drzewiecka z Centrum Tańca i Fitness wraz z całą ekipą zaproszonych instruktorek stworzyły fantastyczną atmosferę! Każdemu chciało się zatańczyć, nawet tym, którzy myślą, że nie są do tego stworzeni. 🙂 W międzyczasie, Doradca Akademii Noszenia Dzieci Nowoczesne Rodzicielstwo Sylwia Misiak pomagała w poprawnym zawiązaniu maluszka tym mamom, które chciały zatańczyć Zumbę z dzieckiem w chuście . Każdy może tańczyć!!! W "Strefie Dziecka" dzieci razem z EnceRęce przygotowywały zdrowe potrawy - kaszę jaglaną z owocami i miodem; z Dagmara Pogorzelska i Kreatywna Mozaika Świata - tworzyły kolorowe kapelusze. Przy stoisku Kraina Słodkości można było spróbować i zakupić zdrowe słodycze, słodzone stewią zamiast cukru. W "Strefie Urody" konsultantki z MaryKay pomagały dobierać kosmetyki pod indywidualne potrzeby. Przy stoisku KAROline można było zdobyć informacje na temat "biust a sport" oraz dobrać biustonosz na miejscu. Natomiast Dotyk-relaksu Kamila Blonkowska z Impresje Strefa Urody zaskoczyła wszystkich możliwością skorzystania z masażu przy fontannie 🙂 Fot. Mścisław B.

89 Photos

Święto Ulicy - 10 maja 2014

Bank Zachodni WBK, ZTUM-Zielonogórskie Towarzystwo Upiększania Miasta oraz Fundacja LYADA 10 maja 2014 na skwerze przy dawnym kinie Wenus w Zielonej Górze zorganizowali "Święto Ulicy". Celem imprezy było pokazanie, że ulice są nie tylko dla samochodów, lecz podobnie jak place, skwery czy chodniki, są częścią przestrzeni publicznej, z której korzystać może każdy mieszkaniec. Sądzimy, że nam to się udało! Świetnie spędziliśmy z Wami czas w Śródmieściu w sobotnie popołudnie. Porozmawialiśmy z Wami - zielonogórzanami o naszym pięknym mieście oraz wspólnie ozdobiliśmy kwiatami mały kawałeczek skweru! Dziękujemy wszystkim za zabawę! Dziękujemy również partnerom akcji: pracownia kulinarno-artystyczna EnceRęce, studio tańca The Motion, Centrum Tańca i Fitness, Pizzeria Koloseum.

351 Photos

Świateczny Kiermasz Handmade 12 kwietnia 2014

12 kwietnia br. (sobota) w godz. 10.00-16.00 odbył się Świąteczny Kiermasz Handmade. Można było nabyć artykuły robione ręcznie przez młodych, zdolnych i kreatywnych rękodzielników i twórców. Razem z "Galeria KA-WA" dzieci wzięły udział w warsztatach dekoracji jajek techniką decoupage. A z Fundacją LYADA można było własnoręcznie zrobić wielkanocnego zajączka i zasiać w nim rzeżuchę. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i odwiedzającym Kiermasz za przybycie i wspaniałą świąteczną atmosferę!

55 Photos

Kolorowe Miasto - 2014-03-22

Akcja KOLOROWE MIASTO

129 Photos