To jest akcja Fundacji WOŚP, mająca na celu zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec dzieci. Do szpitali, dla których WOŚP kupuje sprzęt medyczny, trafiają dzieci, których obrażenia zostały spowodowane agresywnym zachowaniem osoby dorosłej. Nie zgadzając się z taką sytuacją i stanowczo protestując przeciwko takim zachowaniom, Fundacja postanowiła spontanicznie zorganizować akcję „Historia Misia”.
Fundacja LYADA postanowiła organizować akcję w Zielonej Górze w maju – czerwcu 2016 roku.
Pierwszym etapem akcji jest rozesłanie do szkół informacji o wydarzeniu i zaproszeniu chętnych szkół do udziału. Poprosimy dzieci o zbiórkę w szkole nieużywanych misiów, zaprosimy rodziców na warsztatowe spotkanie „Jak dogadać się z dzieckiem”, które odbędzie się 8 czerwca o godz. 17:00 w Mediatece Góra Mediów w Bibliotece im. Norwida.
Zbiórka misiów odbywać się będzie przez cały maj w szkołach. Tuż przed dniem dziecka z grupą wolontariuszy (im więcej tym lepiej) wyjdziemy na ulicę, zabandażujemy misie, przyczepimy im fiszki wydrukowane ze strony WOŚP i rozłożymy w mieście. Zrobimy misiom zdjęcia, opublikujemy z hasztagiem #HistoriaMisia i do tego samego zachęcimy wszystkich zielonogórzan.
Chcecie dołączyć? Potrzebujemy:
– wolontariuszy do zbioru misiów w szkołach
– możliwości wydrukowania wszystkim misiom fiszek do zawieszenia
– wolontariuszy do akcji w mieście.
Piszcie do nas : [email protected]
Kto z nami? Ręce do góry! Nie ma co czekać, ruszamy do przodu!
Informacja o warsztatach „Jak dogadać się z dzieckiem”, prowadzone przez Fundację Boczne Drogi
Drogi Rodzicu!
Chciałbyś lepiej dogadywać się ze swoim dzieckiem?
Miewasz konflikty między Tobą a Twoim dzieckiem i chciałbyś poznać metody na porozumienie?
Czasami chciałbyś lepiej zrozumieć o co dziecku tak naprawdę chodzi?
A może sam chciałbyś lepiej przekazać to co dla Ciebie jest ważne?
W ramach akcji Historia Misia zapraszamy na spotkanie na którym poznacie język żyrafy – koncepcję ułatwiającą życie w zgodzie i we współpracy.
Kiedy: 8 czerwca, godz. 18:00
Gdzie: Mediateka Góra Mediów, Biblioteka Norwida
Jak: konieczne zapisy
Na dwugodzinnym spotkaniu idęę Empatycznej Komunikacji (NVC) przybliży
Justyna Owsińska – trenerka, mediatorka, coach w nurcie ICF z certyfikatem VCC. Ukończyła roczne studium mediacji metodą Porozumienia bez Przemocy. Założyła i prowadzi Fundację Boczne Drogi propagującą ideę NVC – Porozumienie bez Przemocy, w której prowadzi warsztaty, wykłady i inspirujące spotkania dla rodziców. Autorka i trenerka w programie Moc Empatii – wielomiesięcznym cyklu warsztatów przybliżających Porozumienie bez Przemocy w lubuskich przedszkolach i rodzinach. Założyła i prowadzi Wolną Szkołę w Zielonej Górze.
Rejestracja na warsztaty:
Niestety mamy już komplet uczestników na te warsztaty. Zapisy zostały zamknięte.