Kreatywny Poranek

Kreatywny PoranekW każdą czwartą sobotę miesiąca w Family Cafe Fundacja LYADA prowadzi warsztaty plastyczne z cykłu „Kreatywny poranek” dla dzieci od 3 do 8 lat.

Minione zajęcia

27 czerwcaJuż wakacje i wyruszyliśmy na letnie wycieczki. Jeździmy do lasu, na łąkę, nad jezioro, nad morze… Biegamy, skaczemy, opalamy się, pływamy, a niektórzy może nawet łowią ryby. To spotkanie właśnie z tymi zwierzętami odbyło się w czerwcu. Każde dziecko miało okazję wykonać swoją własną „złotą rybkę”, która spełnia życzenia o wakacyjnych przygodach.
Zajęcia z dziećmi poprowadziła Pani Edyta Wieczorek
Fotorelacja

30 maja – 30 maja spotkaliśmy się na zajęciach z okazji Dnia Dziecka. Tego dnia każda dziewczynka powinna się czuć jak królowa, a chłopczyk jak król. Aby ułatwić dzieciom wcielenie się w te role na majowych warsztatach każdy szkrab wykonał koronę, którą mógł dumnie nosić 1 czerwca. Wszystkich królów i królewny na koniec zajęć czekała słodka niespodzianka – pyszne lody.
Zajęcia z dziećmi poprowadziła Pani Edyta Wieczorek
Fotorelacja

25 kwietnia – 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Z tej wyjątkowej okazji 25 kwietnia zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w wiosennych warsztatach recyklingowych. Efektem naszej pracy będą piękne motyle, wykonane z przedmiotów, które na co dzień wyrzucamy do śmietnika. Tym razem pofruną one jednak do naszych domów a nie na wysypisko.
Zajęcia z dziećmi poprowadziła Pani Edyta Wieczorek
Fotorelacja

28 marca – Każda rodzina miała okazję wykonać wielkanocny wieniec, który na czas świąteczny mógł ozdobić domowe drzwi.
Zajęcia z dziećmi poprowadziła Pani Edyta Wieczorek

Fotorelacja

 28 lutego – Spoglądając na lutową pogodę za oknem i na skwery, można już doszukać się pierwszych oznak wiosny. To znaczy, że nadeszło przedwiośnie. A jakich kwiatów nie może zabraknąć w tym czasie? Przebiśniegów! Na lutowych zajęciach wykonaliśmy właśnie przebiśniegi, którymi zaprosiliśmy wiosnę do naszych domów.
Fotorelacja

24 stycznia – bałwanki. Gdy w kalendarzu zima, a za oknem śnieg dzieci lepią bałwany. Czy podczas bezśnieżnych zim może zabraknąć tych białych jegomości? Nie! Na styczniowych zajęciach udowodniliśmy, że do wytworzenia bałwanów nie jest potrzebny śnieg!
Zajęcia z dziećmi poprowadziła Pani Edyta Wieczorek
Fotorelacja

25 październikaKiedy za oknem szaro i pada deszcz trzeba wyjąć kolorowe parasolki i ruszać w świat! Aby o tym pamiętać stworzyliśmy w Family Café jesienne zawieszki, które będą także idealną ozdobą na drzwi lub okno do dziecięcego pokoju.
Zajęcia z dziećmi poprowadziła Pani Edyta Wieczorek
Fotorelacja

27 wrześniaByliście już na grzybach? Nie? Nic nie szkodzi! Na grzybobraniu w Family Cafe Na zajęciach każde dziecko stworzyło własnego grzybka, który będzie idealną jesienną ozdobą dziecięcego pokoju.
Zajęcia z dziećmi poprowadziła Pani Edyta Wieczorek.
Fotorelacja

26 lipca – na tum zajęciu udowodniliśmy, że do produkcji lodów wcale nie potrzeba mleka. Wystarczą kartki, bibuła i wata
Zajęcia z dziećmi poprowadziła Pani Edyta Wieczorek.

21 czerwca – razem z dziećmi robilismy oryginalne, niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju krawaty. Krawaty od serca.
Zajęcia z dziećmi poprowadziła Pani Maja Kimnes
.
Fotorelacja

24 maja – tematem zajęć był zbliżający się Dzień Mamy. Dzieci mieli okazję ozdobić świeczniki dla swoich Mam.
Zajęcia z dziećmi poprowadziła Edyta Wieczorek
Fotorelacja

10 maja – odbyli się kolejne zajęcia taneczno-sportowe dla dzieci w wieku 2-7 lat oraz 7-12 lat.

26 kwietnia – tematem zajęć był obchodzony tego dnia Dzień Transportowca. Stworzyliśmy samoloty do bujania w obłokach, ciężarówki do przewożenia uśmiechów i pociągi szybkie jak przeciągi 🙂 Eksperymentalnie sprawdziliśmy dlaczego statki nie toną. Zajęcia z dziećmi prowadziła Edyta Wieczorek i Maja Kimnes.
Fotorelacja

12 kwietnia – odbyły się kolejne zajęcia taneczno-sportowe dla dzieci w wieku 2-7 lat oraz 7-12 lat. Zajęcia prowadziła Pani Marta Piotrowicz z Fundacji LYADA.

29 marca – tematem warsztatów „Bocian – nasz sąsiad„. Z materiałów codziennego użytku wykonywliśmy bociany małe, duże, śmieszne, poważne…co komu do głowy wpadnie. Zajęcia z dziećmi poprowadzi Pani Edyta Wieczorek. Szczegóły są na stronie Facebook.
Fotorelacja

15 marca – w Family Cafe odbyły się zajęcia taneczno-sportowe dla dzieci w wieku 2-7 lat oraz 7-12 lat. Zajęcia prowadziła Pani Marta Piotrowicz z Fundacji LYADA. Zabawa była przednia, a dzieci tryskały radością na lewo i prawo.
Fotorelacja